אלרגיה למזון

אלרגיה למזון
מהי אלרגיה למזון?
אם הינכם (או ילדכם) סובלים מאלרגיה למזון, המערכת החיסונית שלכם מגיבה באופן מוגזם. תגובה זו נגרמת על ידי נוגדן הנקרא אימונוגלובולין E (IgE), הנמצא בגופם של אנשים הסובלים מאלרגיות. אלרגיה למזון מתפתחת בדרך כלל בקרב אנשים שבני משפחתם סובלים אף הם מאלרגיות.
תסמיני האלרגיה למזון עלולים להופיע גם לאחר חשיפה לכמות קטנטנה ל מזון, והם עלולים להיות מסכני חיים.

לאיזה מזונות אפשר לפתח רגישות?
אלרגני המזון השכיחים ביותר הם החלבונים הנמצאים בחלב פרה, ביצים, שומשום, בוטנים, דגים, פירות ים ואגוזים. ישנם גם מקרים בודדים של אלרגיה לסויה, חיטה ומזונות אחרים כמו כוסמת או פירות טרופיים.
בכמה קבוצות מזון, בפרט ממשפחת האגוזים ופירות ים, אדם האלרגי לפריט אחד עשוי לפתח אלרגיה לכל הקבוצה, דבר הנקרא תגובה צולבת.
לעומת זאת, תגובה צולבת אינה כה שכיחה במוצרי מזון מהחי. לדוגמא, אנשים שהינם אלרגיים לחלב פרה, יכולים לאכול בשר בקר, ואלה שהינם אלרגיים לביצים יכולים בדרך כלל לאכול עוף.
רוב האלרגנים ממזון עלולים לגרום לתגובה גם אחרי שהם בושלו או עוכלו, אך ישנם כמה מקרים יוצאים מהכלל. לדוגמה, חלק מהאלרגנים (בדרך כלל פירות וירקות) גורמים לתגובות אלרגניות רק אם אוכלים אותם טריים ואז התסמינים בדרך כלל מוגבלים לפה ולגרון.

מהם תסמיני אלרגיה למזון?
את תסמיני האלרגיה למזון ניתן לראות בדרך כלל על העור (חבורות אדומות, גירוי, ונפיחות). תסמיני הקיבה והמעיים עשויים לכלול הקאה ושלשול. תסמיני נשימה עשויים להתלוות לתסמיני עור ומערכת העיכול, והם מתבטאים בעיקר בקוצר נשימה, אך על פי רוב תסמינים נשימתיים אינם מופיעים לבד.

תגובות אלרגניות חריפות
אנאפילקסיס היא תגובה אלרגנית חריפה המתרחשת במהירות רבה ביותר והיא עלולה להיות מסכנת חיים. תסמיני אנאפילקסיס עלולים לכלול פריחה או נפיחות מפושטת, קשיי נשימה, צפצופים הרגשת חנק, סחרחורת ובמקרים קיצוניים גם אבדן הכרה ואפילו מוות. בחשד לאירוע של אנפילקסיס יש להזריק אדרנלין (מזרק אפיפן) אותו קיבלתם מרופא האלרגיה שלכם, ליצור קשר מיידי עם מוקדי החירום ( 101 או 100), ולהגיע למתקן רפואי במהירות האפשרית - התקשרו אל תחכו לראות אם התסמינים נעלמים או חולפים מעצמם.
בלא טיפול מיידי- זריקת אפינפרין (אדרנלין) וטיפול מומחה – תגובת אנאפילקסיס יכולה להיות קטלנית. המשך בירור ומעקב רפואי על ידי מומחה לאלרגיה הוא חיוני.

כיצד ניתן לאבחן אלרגיה למזון?
מומחה לאלרגיות הוא איש המקצוע המתאים ביותר לאבחון אלרגיה למזון. מומחה האלרגיות המטפל בכם יתחקה אחר העבר הרפואי שלכם, ולאחר מכן יערוך לכם בדיקה גופנית. יתכן שהוא אף ישאל אתכם לגבי סוג המזון, התכיפות, העונתיות, החומרה ואופי התסמינים מהם אתם סובלים, משך הזמן שחולף מאכילת המזון ועד התגובה.

תבחיני עור מאפשרים לרופא האלרגיה לקבוע לאיזה סוגי מזון, אם בכלל אתם או ילדכם רגישים. בתבחין עור, מניחים כמות קטנה של תמצית המזון על הגב או הזרוע. במידה ובתוך 20 דקות מתפתחות במקום הדקירה נפיחות/אודם הדבר מעיד על אלרגיה אפשרית. אם כי לא כל אלרגיה למזון ניתן לאבחן בשיטה זו.
במקרים מסוימים כדוגמת חולים הסובלים מאקזמה חריפה, אי אפשר לבצע תבחין עור. הרופא שלכם עשוי להמליץ על בדיקת דם. תוצאות שווא חיוביות עשויות להתרחש בתסקיר עור ובבדיקת דם גם יחד.
מבחן נוסף אשר יתכן ויומלץ על ידי המומחה לאלרגיה המטפל בכם הוא מבחן התגר. במבחן זה מוערכת השפעתו של מוצר מזון מסוים על ידי צריכת אותו מזון וזאת בכדי לקבוע אם אותו מרכיב מזון גורם לאלרגיה. מבחן תגר כזה נעשה רק בהשגחתו של רופא אלרגיה במתקן רפואי המתאים למתן טיפול חירום במידה ומופיעה תגובה אלרגית חריפה

מה הטיפול לאלרגיה למזון?
דרך הטיפול הטובה ביותר באלרגיה למוצרי מזון היא הימנעות מאותם מוצרים שמעוררים את התגובה האלרגנית. למרות שכבר הוכח בעבר שהרחת חמאת בוטנים לא גורמת לתגובה אלרגנית, לפעמים האלרגנים עשויים לעבור באוויר, בעיקר על ידי אדים, ולגרום לתגובות. מאכלי ים רתוחים או מבושלים הם אויבים ידועים לאנשים אשר לוקים באלרגיה למזונות אלו.

ולכן –
יש להקפיד ולשאול מהם רכיבי המנה בעת אכילה במסעדה או בארוחה הנאכלת מחוץ לכתלי הבית (למשל על ידי בני משפחה או חברים).
קראו בעיון רב את התוויות על מוצרי המזון. ארצות הברית ומדינות רבות אחרות מחייבות את ציונם של מוצריי מזון אלרגניים בשפה שכיחה. למשל ציון המונח חלב במקום ההגדרה המדעית, קזיאין.
שאו ודעו כיצד להשתמש במזרקי אפינפרין ואנטי איסטמינים כדי לטפל במצבי חירום. למדו את בני משפחתכם ואנשים קרובים אחרים כיצד להשתמש באפינפרין, וענדו צמיד זיהוי המתאר את האלרגיה ממנה אתם סובלים. במידה ואתם מפחתים תגובה אלרגית, ודאו שמישהו לוקח אתכם לחדר המיון, גם אם התסמינים חולפים. לאחר שוך התגובה קבלו טיפול ממומחה לאלרגיות.

מתי תוכלו לאכול את המזון אליו אתה או ילדך רגישים?
מצב בו "האלרגיה חלפה" מכונה סבילות לאלרגיה למזון – והוא מתרחש באופן טבעי בקרב חלק מהילדים אשר סובלים מרגישות למזון.
חלק גדול מהילדים מפתחים סבילות למזון אליו היו אלרגים למשל אלרגיה לחלב פרה, ביצים, סויה וחיטה, גם אם בעברם נרשמה תגובה חריפה. כ-20% ילדים הסובלים מאלרגיה לבוטנים ושומשום מתגברים עליה. כ-9% מהילדים שאלרגיים לאגוזים מתגברים אף הם עליה. מומחה האלרגיות יכול לסייע לך ללמוד מתי ילדך עשוי להתגבר על האלרגיה.עם זאת מומלץ להמנע מנסיונות ל"בדוק אם האלרגיה חלפה" שלא על פי המלצת רופא האלרגיה, שכן נסיונות אלה עלולים להיות מסוכנים.