הרדמת ילדים

הרופא המרדים – הביטוח של ילדך בניתוח

מצב בו ילדים נכנסים לניתוח הוא מצב מלחיץ ואף מפחיד למשפחה ולילד עצמו גם כאשר מדובר בניתוח פשוט. רוב הלחץ נובע מחוסר ידיעה על הנעשה בזמן הניתוח ואחריו, ועצם המלה "ניתוח" כבר יוצרת סירוב ואי שקט ניכר. הרופא המרדים ינסה למתן את הפחד וחוסר הידע (גם של ההורים) מיד בפגישה הקדם ניתוחית ואחריו.

לרופא המרדים תפקיד מפתח בזמן הסב ניתוחי בכלל, ובניתוחי ילדים בפרט. הרופא המרדים הוא זה שדואג לכל האספקטים הבריאותיים של הילד בזמן הניתוח. מטרתו העיקרית היא לספק בטחון ותנאים אופטימאליים במהלך הניתוח, ולהפוך את השהות בבית החולים לנעימה ונוחה ככל שניתן עבור ילדך.

הרופא המרדים אחראי לכל הליך בעל חשיבות שילדך עובר במהלך הניתוח. הרופא המרדים נמצא כל הזמן על המשמר לבדוק שלא אירעו שום שינוים בנשימה , בפעילות הלב, בלחץ הדם או אירוע כל שהוא , נדיר ככל שיהיה, שעלול להתרחש בניתוח.
מלבד הבטחת בטיחותו האופטימאלית של ילדך במהלך הניתוח, הרופא המרדים הוכשר במיוחד לדאוג לכך שילדך יחוש נוח ככל שניתן במהלך הניתוח ולאחריו. הרופא המרדים מבין ויודע כיצד מגיבים ילדים לבתי חולים ולניתוח לכשעצנו, וכרופא העובד בשיתוף עם רופאי ילדים , מנתחים ורופאים מומחים נוספים, הוא יעשה כל שנדרש על מנת להפוך את שהותו של ילדך בבית החולים לקלה יותר.
הרופא המרדים נמצא לא רק בחדר הניתוח, אלא גם בחלקים אחרים של בית החולים. לדוגמא, במידה וילדך אמור לעבור בדיקות העלולות להיות מלוות בכאב, גם שם יימצא רופא מרדים שירדים או שייתן טיפול למניעת הכאב לילדך בעת הבדיקה ואחריה.

לאחר הניתוח מעורב הרופא המרדים במתן תרופות לשיכוך כאבים עבור ילדך ומהווה חלק מצוות הרופאים ביחידה לטיפול נמרץ ילדים. גם במידה וילדך אינו עובר ניתוח, הרופא המרדים הוא הסמכות המייעצת בטיפול לשיכוך כאבים, בטיפול נשימתי ובמגוון מצבים קליניים חשובים נוספים.