לפגוש את נומי

meetnomi200ספר ילדים חדש, המסייע לילדים ולהורים להתגבר על החששות והחרדה לפני הרדמה וניתוח.

כתבה: מאירה פירון,
בליווי מקצועי של ד"ר אילן קידן וד"ר תמרה ויגננסקי-יפה


איורים מקוריים: אבי עופר בהוצאת ידיעות אחרונות, 
ספרי חמד וטל-מאי

רועי מפחד מאד לפני הניתוח שלו. איך הוא יירדם? ומה אם יתעורר לפני הזמן וזה יכאב? אמו מספרת לו על הפיה נומי ומצליחה להפיג את חששותיו ואף לעורר את סקרנותו. "לפגוש את נומי" הינו ספר ילדים אשר מכין את הילד והוריו לקראת ההרדמה והניתוח באופן סיפורי ומעניין. הספר מצליח להפיג את הפחדים האופיניים לילדים לפני ניתוח. ועונה על שאלות רבות אשר מטרידות את הילדים בהקשר זה.

מאירה פירון כתבה סיפור שבו משולבים מושגים כגון צום, כאב, תרופות הרגעה, עירוי, הרדמה עם מסיכה ועוד, באופן שהילדים יוכלו לתפוס אותם. הספר מסייע גם להורים, שההרדמה מלחיצה גם אותם, וחסרים להם הכלים המתאימים על מנת להכין את הילדים בשפה ברורה ופשוטה לקראת האירוע המפחיד.

בסוף הספר ישנו סיכום מקצועי, תמציתי וקל להבנה, שנכתב ע"י ד"ר אילן קידן- רופא מרדים ורופא ילדים, מנהל היחידה להרדמת ילדים בבי"ח שיבא, וד"ר תמרה ויגננסקי יפה - רופאת עיניים לילדים בבי"ח שיבא.

לדברי ד"ר אילן קידן וד"ר תמרה ויגננסקי יוזמי הספר: "אנו עובדים הרבה יחד ותמיד חיפשנו דרך טובה להסביר לילדים את התהליך שהם עומדים לפניו. ילדים, בניגוד למבוגרים, אינם חרדים מהמחלה, אלא מהכאב הקרוב, כמו החדרת אינפוזיה, או מכך שיתעוררו באמצע הניתוח. חשבתי שהדרך הטובה ביותר תהייה באמצעות סיפור עם דמיון וקסם . הסיפור על הפיה נומי קריא ומעניין, שזורים בו מושגים חשובים להבנת תהליכי ההרדמה וההתעוררות , בשפה שמדברת לילדים ובליווי ציורים מקסימים."