הודעות 09.08.2015

האגודה למלחמה בסרטן מציגה מס' כלים שימושיים לרופא המשפחה בטיפול ומעקב אחר חולי סרטן

פורום יעוץ, קטלוג דיגיטאלי של חומרי הסברה, הנחיות מעודכנות של NICE, תכנית "הסיכוי שבסיכון" וכלים נוספים עבור רופא המשפחה

1. פורום יעוץ של אונקולוגים לרופאי משפחה

פורומים מקצועיים, הסגורים לקהל הרחב, קיימים באתר האגודה למלחמה בסרטן. הפורומים, המנוהלים על ידי אונקולוגים מומחים ומובילים בתחומם, מיועדים לרופאי משפחה המטפלים בחולים ומחלימים מסרטן ומאפשרים מתן תשובות והתייעצות, בזמן מענה קצר, בתחומי מחלות סרטן שונות: סרטן הריאות בניהולו של פרופ' חובב נחושתן, אונקולוג בכיר, הדסה, ממאירויות גינקו-אונקולוגיות, בניהולה של פרופ' טליה לוי, יו"ר החברה לגינקו-אונקולוגיה, ממאירויות מערכת העיכול, בניהולה של דר' רוית גבע, מנהלת המרכז לגידולי מערכת העיכול, איכילוב, ממאירויות אורולוגיות, בניהולו של דר' רענן ברגר, מנהל המכון האונקולוגי, שיבא, ממאירויות המטולוגיות, בניהולו של פרופ' עופר שפילברג, מנהל המערך ההמטולוגי, אסותא וממאירויות נוירו-אונקולוגיות, בניהולה של דר' צהלה צוק-שינה, מנהלת היחידה לנוירו-אונקולוגיה, רמב"ם.
להצטרפות מיידית לפורומים ולקבלת מידע נוסף, צרו קשר עם זיו דוכן, מנהל אתר האינטרנט באגודה למלחמה בסרטן. zivd@cancer.org.il, טל' 03-5721654.

2. קטלוג דיגיטאלי של חומרי ההסברה והמידע של האגודה למלחמה בסרטן

האגודה למלחמה בסרטן השיקה קטלוג חדש ומעודכן של חוברות המידע וההסברה של האגודה בנושאים: אורח חיים בריא ואבחון מוקדם (גורמי סיכון ודרכים להפחתת הסיכון לחלות, תזונה בריאה ופעילות גופנית, נזקי עישון, חכמים בשמש, ועוד) ומידע למטופלים (על הטיפולי השונים והתמודדות עם תופעות הלוואי, סרטן השד ומחלות סרטן שונות, מידע למחלימים ועוד). בקטלוג ניתן הסבר לדרכים בהן ניתן להזמין חוברות, ללא תשלום.

3. אתר האגודה למלחמה בסרטן

אתר האינטרנט של האגודה למלחמה בסרטן מתעדכן באופן שוטף. מאגר ייחודי של המחקרים הקליניים הנערכים בארץ לחולי סרטן, דפי מידע על תרופות (שלא נכתבו ע"י חברות התרופות), 18 פורומים לחולים, מחלימים והקהל הרחב, המנוהלים ע"י מומחים בתחומם, מידע על מחלות הסרטן, על ההתמודדות הנפשית, זכויות החולה, שירותים ופרויקטים של האגודה המוצעים למטופלים ללא תשלום, מידע לאנשי מקצוע אודות כנסים והשתלמויות ועוד.

4. הנחיות מעודכנות של NICE לרופאי המשפחה

ביוני 2015 עדכן הארגון הבריטי NICE (The National Institute for Health and Care Excellence), את הנחיותיו לרופאי המשפחה של מערכת הבריאות באנגליה, בקשר לתסמיני סרטן. ההנחיות, המגובות בהוכחות עדכניות, יסייעו לרופאי המשפחה להחליט מהם התסמינים, המצדיקים הפניה מהירה (תוך שבועיים) למומחים בתחום. הצפי הוא כי יישום ההנחיות יפחית מהעומס המוטל על רופאי המשפחה ויעלה את שיעורי ההישרדות עקב האיבחון והטיפול המוקדם במחלה. לקריאת ההנחיות ניתן ללחוץ על הקישור:
http://www.nice.org.uk/guidance/NG12/chapter/1-recommendations

5. "הסיכוי שבסיכון"

האגודה למלחמה בסרטן בסיוע
The Northern Charitable Foundation) NCF), ובשיתוף הקונסורציום הישראלי לאבחון גנטי של סרטן שד ושחלה הפועל בחסות האגודה למלחמה בסרטן, בראשות פרופ' אפרת להד, הקימה את התכנית 'הסיכוי שבסיכון' כדי להעלות את המודעות לקיומו של הגורם התורשתי למחלת סרטן השד והשחלה, אשר גילויו מעניק סיכוי למניעת מחלות סרטן נוספות בנבדקת ובבני משפחתה. במסגרת הפעילות, הועלה לאתר האגודה שאלון אינטראקטיבי ייעודי וכאמור, בעזרתו ניתן לברר את הסיכון לחלות ובהתאם לפנות לרופא המשפחה לברור נוסף בעזרת יעוץ גנטי. בנוסף, הפיקה האגודה למלחמה בסרטן עלוני מידע בנושא בשפות עברית, רוסית, ערבית ואנגלית, אפליקציה בטלפון הנייד ושאלון אינטרנטי הנמצא באתר האגודה למלחמה בסרטן, במדור הנושא את שם התוכנית:
www.cancer.org.il/prev-gene

את כתה העת "במה", (האחרון הוקדש לסרטן השד, הבא יוקדש לממאירויות המטולוגיות) ניתן יהיה לקבל רק אם נקבל כתובת אלקטרונית למשלוח – לקישור לאתר לאנשי מקצוע, וחוברת Hard Copy למי שמבקש ומצרף כתובת רגילה.

נושאים קשורים:  הודעות,  האגודה למלחמה בסרטן,  סרטן,  טיפול,  רופא משפחה
מאמרים נוספים שיעניינו אותך
תגובות