מהי בדיקת FoundationOne?
בדיקת FoundationOne מספקת מידע מקיף ומדויק ביותר על הפרופיל הגנטי של תאי הסרטן, באמצעות פענוח של מאות גנים הקשורים בהתפתחות הגידול. הבדיקה מזהה את כל ארבעת סוגי השינויים האפשריים בגן ברגישות מהגבוהה בתחום המשתלב עם ניסיון עשיר ויכולת ביואינפורמטיקה מתקדמת ביותר. לכן בדיקה זו נחשבת למקיפה והאמינה ביותר.

מהי חברת .Foundation Medicine, Incי(FMI)?
.Foundation Medicine, Inc הינה חברת ביוטכנולוגיה המתמחה בפענוח הקומפלקס הגנומי והנגשתו לחולי הסרטן ולרופאיהם לצורך התאמת טיפול ממוקד ומותאם אישית. .Foundation Medicine, Inc נוסדה בשנת 2010 בבוסטון , ארה"ב וכיום מהווה בדיקת רפרנס ל-FDA בפרט ולתעשייה בכלל בפיתוח תרופות מוכוונות מטרה המבוססות על המידע שמתקבל מ-Comprehensive Genomic Profiling.

patients-and-caregivers

מהו הניסיון הנצבר עם בדיקת FoundationOne?
בדיקת FoundationOne היא הבחירה של עולם הרפואה, מעל 110,000 נבדקים טופלו על סמך בדיקות FoundationOne, זהו מאגר המידע הרחב ביותר בתחום ובעזרתו מתקבלת רמת דיוק גבוהה במתן התשובות לחולה הפרטני.
מעל 25 חברות פארמה בינלאומיות, מהמובילות בתחום הסרטן, בחרו לבססס את המחקר והפיתוח שלהן על הדיוק והאמינות של בדיקות Foundation One. עד כה, יצאו לאור מעל 150 פרסומים בכנסים מקצועיים ומעל 80 פרסומים בכתבי עת מדעיים העוסקים בנסיון עם בדיקות אלו.
ל FoundationOne פלטפורמת PATIENT MATCH ייחודית. פלטפורמה זוו מאפשרת לרופא המטפל בישראל ליצור קשר עם אונקולוגים נוספים בארץץ או בארה"ב, לאתר נבדקים נוספים עם שינויים גנומיים דומים לנבדק הספציפי ולקבל מידע על הניסיון שצברו עם הטיפול שהומלץ.

למי מומלצת הבדיקה?
בדיקת FoundationOne פותחה בכדי לאתר שינויים גנומים בכל סוג של גידול ללא קשר למיקומו או לדרגת ההתפשטות שלו בגוף. עם זאת, השימוש בבדיקה נעשה בדרך כלל בשלב מחלה מתקדמת או מפושטת.

כיצד מתבצע תהליך הזמנת הבדיקה?
חברת רוש פרמצבטיקה (ישראל) בע"מ הינה הנציגות הבלעדית של בדיקות FoundationOne בישראל. עם הפנית הרופא המטפל נלקחת דגימה מרקמת הגידול המוחזקת במכון לפתולוגיה ונשלחת למעבדת
.Foundation Medicine, Inc בארה"ב. תשובות תתקבלנה תוך כשבועיים מרגע הגעת הדגימה למעבדה ותכלולנה את כלל השינויים הגנומים שנמצאו, טיפולים ממוקדים מתאימים ו/או הפניה למחקרים קליניים מגייסים בהתאם לפרופיל הגנומי שזוהה.

למידע נוסף על בדיקות גנומיות למחלת הסרטן, לחץ/י כאן

נושאים קשורים:  סרטן,  פרופיל גנומי מקיף