מחקרים 03.05.2017

היעילות הניכרת של אלירוקומאב (פראלואנט) בהורדת רמות הכולסטרול הרע אינה מושפעת ממחלת הסוכרת

מחקר ארוך-טווח מצא כי אלירוקומאב (פראלואנט) הביא לירידות דרמטיות בכולסטרול LDL במידה רבה יותר מאשר אזטימיב, וכי נוכחות או העדר סוכרת לא השפיעו על יעילות אלירוקומאב או על פרופיל תופעות הלוואי

ניתוח משנה של מחקרODYSSEY COMBO II  בחן את ההשפעות של אלירוקומאב (Alirocumab - Praluent), מעכב PCSK9, בקרב מטופלים בסיכון קרדיווסקולרי גבוה עם או ללא סוכרת, אשר נוטלים סטטינים במינון הגבוה ביותר שניתן לסבול.

מחקרODYSSEY COMBO II  היה מחקר כפול-סמיות שנמשך 104 שבועות, בו השתתפו 720 מטופלים. חלק מהמשתתפים היו עם מחלה קרדיווסקולרית טרשתית מתועדת ועם רמות כולסטרול LDL של 70 מ"ג/ד"ל ומעלה בקו הבסיס, וחלק היו ללא מחלה קרדיווסקולרית טרשתית אך בסיכון קרדיווסקולרי גבוה ועם רמות כולסטרול LDL של 100 מ"ג/ד"ל ומעלה בקו הבסיס. משתתפים שטופלו בסטטינים במינונים הגבוהים ביותר שניתן לסבול הוקצו אקראית ביחס 2:1 לקבלת 75 מ"ג אלירוקומאב אחת לשבועיים בזריקה תת-עורית או ל- 10 מ"ג אזטימיב פומי (Ezetimibe – Atozet, Ezecor, Ezetrol) פעם ביום. במידה ובשבוע 8 כולסטרול LDL נותר 70 מ"ג/ד"ל ומעלה, בשבוע 12 המינון של אלירוקומאב עלה ל- 150 מ"ג פעם בשבועיים.

148 (31%) מהמטופלים שהוקצו לאלירוקומאב ו- 77 (32%) מהמטופלים שהוקצו לאזטימיב היו עם רקע של סוכרת. בשבוע 24 למחקר, אלירוקומאב הביא לירידה עקבית ברמות כולסטרול LDL מקו בסיס בקרב מטופלים עם (49.1%-) וללא (51.2%-) סוכרת, בהיקף גדול הרבה יותר בהשוואה לאזטימיב (18.4%- ו- 21.8%-, בהתאמה).

שיעור ההיארעות של תופעות הלוואי הקשורות לטיפול היה דומה בשתי קבוצות הטיפול. תוצאי היעילות בשבוע 104 היו דומים לאלו שנצפו בשבוע 24.

במהלך תקופה כפולת-סמיות שנמשכה 104 שבועות, אלירוקומאב (פראלואנט) סיפק ירידה גדולה יותר, באופן עקבי, ברמות כולסטרול LDL בהשוואה לאזטימיב, עם תוצאות דומות של ירידה בכולסטרול הרע בקרב מטופלים עם וללא סוכרת. כמו כן, הבטיחות של אלירוקומאב היתה דומה בקרב המטופלים ללא תלות בסטטוס הסוכרת בקו הבסיס.

מקור:

Leiter LA, Zamorano JL, Bujas-Bobanovic M, Louie MJ, Lecorps G, Cannon CP, Handelsman Y.
Lipid-lowering efficacy and safety of alirocumab in patients with or without diabetes: A sub-analysis of ODYSSEY COMBO II Diabetes Obes Metab. 2017 Feb 16. doi: 10.1111/dom.12909. [Epub ahead of print]

ערכה: ד"ר נילי טלבי

נושאים קשורים:  מחקרים,  אלירוקומאב,  פראלואנט,  מעכב PCSK9,  סיכון קרדיווסקולרי,  מחלה קרדיווסקולרית טרשתית,  טרשת עורקים,  כולסטרול LDL,  אזטימיב,  אטוזט,  אזקור,  אזטרול,  סוכרת,  סוכרת וכולסטרול,  הורדת כולסטרול
תגובות