מחקרים 05.07.2017

דסטיניב ואירינוטקאן פועלות בסינרגיה לקידום אפופטוזיס של תאי כבד סרטניים

מחקר מולקולרי שבחן את המנגנונים התאיים של שילוב תרופתי של דסטיניב (ספרייסל) ואירינוטקאן בטיפול בקרצינומה של תאי הכבד (HCC), חשף כי חסימת ייצור החלבון של הגן PLK1 על ידי דסטיניב הגבירה את הפעילות נוגדת הסרטן של אירינוטקאן, שפועלת בשני מישורים תאיים

תאים סרטניים (אילוסטרציה)
תאים סרטניים (אילוסטרציה)

קרצינומה של תאי הכבד (Hepatocellular carcinoma - HCC) הינה אחד מסוגי הגידולים הממאירים השכיחים ביותר והיא קשורה לפרוגנוזה גרועה. נכון להיום, הגישה היחידה להארכת ההישרדות היא כימותרפיה מערכתית ולכן יש צורך בהול בפיתוח משטרי טיפול חדשים בכדי לשפר את יעילות הטיפול התרופתי. מחקר זה בוצע במטרה להעריך את השילוב התרופתי של דסטיניב (Dasatinib - Sprycel) ואירינוטקאן (Irinotecan) בטיפול ב- HCC, תוך מאמץ לפתח אפשרות טיפול נוספת עבור מטופלים עם HCC מתקדמת.

החוקרים השתמשו במערך קולורימטריית SRBי(sulforhodamine B) ובמערך קלונוגני על מנת להעריך in-vitro את ההשפעות האנטי-סרטניות, ובמודל xenograft של HCC על מנת להעריך in vivo את ההשפעות האנטי-סרטניות. בוצעו ציטומטריית זרם ו- western blotting כדי לחקור את מנגנון הפעולה של הטיפול התרופתי. כדי לתת תוקף לממצאים, הגן PLK1 עבר מניפולציות של השתקה (knockdown) וביטוי יתר (overexpression).

החוקרים הצליחו לאשר כי לדסטיניב יש השפעה סינרגיסטית עם אירינוטקאן על HCC, הן in-vitro והן in vivo. מקור ההשפעה היה בעלייה בשיעורי אפופטוזיס של תאי HCC יחד עם הפרעה בתפקוד המיטוכונדריה. ניתן להסביר את היעילות האנטי-סרטנית המוגברת של אירינוטקאן על ידי הוספת חסימת תוצר הגן PLK1 על ידי דסטיניב. שלא כמו חוסמי PLK1 אחרים, דסטיניב אינו חוסם את פעילות PLK1 ישירות. במחקר זה נמצא כי דסטיניב הפחית את רמות PLK1 על ידי הפרעה לתהליך ייצור החלבון. בדיקות נוספות אישרו כי ויסות שלילי זה של PLK1 היה המפתח להשפעה הסינרגיסטית של דסטיניב ואירינוטקאן.

לסיכום, דסטיניב מעצימה את ההשפעה האנטי-סרטנית של אירינוטקאן ב- HCC על ידי חסימת ייצור תוצר הגן PLK1. טיפול משולב בשתי תרופות אלו עשוי להיות אפשרות טיפולית ב- HCC ויש לבחון שילוב זה במחקר קליני.

מקור: 

Xu L, Zhu Y, Shao J, Chen M, Yan H, Li G, Zhu Y, Xu Z, Yang B, Luo P, He Q.
Dasatinib synergises with irinotecan to suppress hepatocellular carcinoma via inhibiting the protein synthesis of PLK1
Br J Cancer. 2017 Apr 11;116(8):1027-1036. doi: 10.1038/bjc.2017.55. Epub 2017 Mar 7.

נושאים קשורים:  מחקרים,  קרצינומה של תאי הכבד,  HCC,  דסטיניב,  ספרייסל,  אירינוטקאן,  השפעות אנטי-סרטניות,  PLK1,  חסימת PLK1,  אפופטוזיס,  תפקוד המיטוכונדריה,  הפרעה בייצור חלבון,  פעולה סינרגיסטית,  אימונואונקולוגיה בחסות BMS,  אימונואונקולוגיה,  סרטן הכבד
תגובות