על רקע משבר השבת, שר הבריאות יעקב ליצמן הגיש אתמול (ראשון) למזכירות הממשלה מכתב התפטרות. ראש הממשלה עדכן את השרים בישיבת הממשלה בהתפתחות והודיע כי לפי שעה ישאיר את תיק הבריאות באחריותו.

בתום המשבר הקואליציוני שהחל עם הודעת ההתפטרות של השר ליצמן ביום שישי האחרון מתפקיד שר הבריאות, הודיעה הקואליציה על חקיקה המיועדת לשמור על השבת ועל תיקון קרוב של חוק יסוד הממשלה במטרה להחזיר את ליצמן לתפקיד סגן שר הבריאות במעמד שר.

בנוסף, פרסם ליצמן סרטון וידאו המסכם א הקדנציה שלו במשרד הבריאות. "אני שמח על הזכות שנפלה בחלקי לקדם את מערכת הבריאות בישראל. פעלתי עבור ציבור החולים ללא הבדל בין כלל האוכלוסיות והמגזרים. הגענו להישגים רבים וברוך השם זכיתי לעסוק בהצלת חיים וסיוע לרבבות אנשים בתחומי הבריאות".

עם הודעת ההתפטרות של ליצמן הפיץ מנכ"ל משרד הבריאות, משה בר סימן טוב, מכתב לכל עובדי המשרד: "צר לי על התפטרותו של השר. מערכת הבריאות הפסידה שר חדור תחושת שליחות אמתית עם רצון עז לפעול למען בריאות כלל תושבי המדינה. שוחחתי הבוקר עם השר והבעתי תקווה כי ישוב במהרה לתפקידו".

עוד כתב בר סימן טוב: "משרד הבריאות נמצא כעת בשיאם של מספר תהליכים מרכזיים שהולכים ומבשילים מתכנון לביצוע. רק באחרונה הגענו להסכמות חסרות תקדים עם משרד האוצר וההסתדרות לגבי קידום הרפורמה בסיעוד אשר תסייע ותקל על אנשים סיעודיים בקהילה, לצד הכללה לראשונה בסל הבריאות הממלכתי של טיפולי שיניים לקשישים.

"התחלנו את הדיון בכנסת בתקנות סימון מוצרי המזון, אשר נועדו להתמודד עם תופעת ההשמנה ואנו ממשיכים בקידומם של עוד מספר רפורמות ותכניות משמעותיות, ביניהן: קיצור תורים במערכת הציבורית בהיקף של כ-900 מיליון שקל, הוספת מכשירי MRI וקיצור זמני ההמתנה לניתוחים, חיזוק מערכת בריאות הנפש וצמצום תופעת ההגבלות במערכת, רפואה דיגיטלית מותאמת אישית, רפורמה בשוק התמרוקים ופישוט הביורוקרטיה והנגשת הקנאביס הרפואי למטופלים".

בר סימן טוב מסיים בדברים: "למרות עזיבת השר, אנו נמשיך בעשייה הענפה ובקידומן של תכניות העבודה והמדיניות שהותוותה על ידי השר, במלוא העוצמה".

נושאים קשורים:  התפטרות,  שר הבריאות יעקב ליצמן,  משרד הבריאות,  מחקרים