צטוקסימאב

רמות מגנזיום נמוכות קשורות לתוצאים ולתגובה לכימותרפיה בקרב מטופלים עם סרטן גרורתי של המעי הגס והחלחולת

סקירה שיטתית ומטה-אנליזה של מחקרים שהשוו בין מטופלים עם סרטן גרורתי של המעי הגס והחלחולת ללא מוטציות בגן KRAS אשר טופלו בכימותרפיה על בסיס צטוקסימאב (ארביטוקס) או פניטומומאב (וקטיביקס) עם רמות מגנזיום נמוכות או תקינות, מצאו כי רמות מגנזיום נמוכות נקשרו לשיפורים ניכרים בהישרדות הכללית ובהישרדות ללא התקדמות ולשיעורי תגובה אובייקטיבית גבוהים יותר

טבליות מגנזיום (צילום: אילוסטרציה)
טבליות מגנזיום (צילום: אילוסטרציה)

רמות נמוכות של מגנזיום (Hypomagnesemia) הינן תופעת לוואי מוכרת של כימותרפיה על בסיס צטוקסימאב (Cetuximab - Erbitux) או פניטומומאב (Panitumumab - Vectibix) לטיפול בסרטן גרורתי של המעי הגס והחלחולת (metastatic colorectal cancer - mCRC), אך הרלבנטיות הקלינית של רמות מגנזיום נמוכות נתונה לוויכוח. מסיבה זו בוצעו סקירה שיטתית ומטה-אנליזה של מחקרים רטרוספקטיביים ומחקרים קליניים עם הקצאה אקראית, אשר השוו בין רמות מגנזיום נמוכות לתקינות בקרב מטופלים עם mCRC ללא מוטציות בגן KRAS.

במטה-אנליזה נכללו מחקר מבוקר אחד עם הקצאה אקראית, שני מחקרים רטרוספקטיביים ושני פוסטרים מכנסים של האיגוד האמריקאי לאונקולוגיה קלינית (American Society of Clinical Oncology - ASCO) והאיגוד האירופאי לאונקולוגיה רפואית (European Society for Medical Oncology - ESMO) ממחקרים מבוקרים עם הקצאה אקראית בשלב III שהקיפו 1,723 מטופלים.

מטופלים עם רמות מגנזיום נמוכות הפגינו שיעורים טובים יותר של הישרדות ללא התקדמות (יחס סיכון [hazard ratio – HR]:י0.64, 95% רווח בר סמך: 0.47-0.88), הישרדות כללית (HR: 0.72, 0.53-0.92) ושיעור תגובה אובייקטיבית (סיכון יחסי [risk ratio – RR]:י1.81, 95% רווח בר סמך: 1.30-2.52). בניתוח של תתי-קבוצות נמצא כי טיפול קו ראשון (frontline), קווים מאוחרים יותר או טיפול משולב יחד עם רמות מגנזיום נמוכות נקשרו ליתרונות בהישרדות ללא התקדמות (HR:י0.78, 95% רווח בר סמך: 0.62-0.98; HR: 0.60, 0.40-0.90; HR: 0.62, 0.41-0.94, בהתאמה).

בקרב מטופלים עם mCRC ללא מוטציות בגן KRAS, רמות מגנזיום נמוכות קשורות ליתרונות קליניים משופרים בהישרדות ללא התקדמות, ההישרדות הכללית ושיעור התגובה האובייקטיבית, כאשר ניתן טיפול כימותרפי על בסיס צטוקסימאב (ארביטוקס) או פניטומומאב (וקטיביקס). יש צורך במחקרים קליניים נוספים כדי לאשר את התפקיד המנבא של רמות מגנזיום נמוכות בקרב מטופלים אלו.

מקור: 

Sci Rep. 2018 Feb 1;8(1):2047. doi: 10.1038/s41598-018-19835-8.
Hypomagnesemia and clinical benefits of anti-EGFR monoclonal antibodies in wild-type KRAS metastatic colorectal cancer: a systematic review and meta-analysis.

נושאים קשורים:  מחקרים,  צטוקסימאב,  ארביטוקס,  פניטומומאב,  וקטיביקס,  מגנזיום,  היפומגנזמיה,  רמות מגנזיום נמוכות,  סרטן גרורתי של המעי הגס והחלחולת,  mCRC,  ASCO,  ESMO,  נושא mCRC בחסות חברת Merck
מאמרים נוספים שיעניינו אותך
תגובות