אנטרסטו 23.12.2018

המנגנונים התרופתיים החדשים לאי ספיקת לב

איתות ביו-אקטיבי של בתרופות של הדור החדש: סקירה

הטיפול התרופתי הסטנדרטי לאי ספיקת לב (HF), במיוחד HF עם מקטע פליטה מופחת (HFrEF), הוא בעיקר באמצעות שימוש באנטגוניסטים של קולטן, בעיקר עיכוב של מערכת רנין אנגיוטנסין על ידי עיכוב אנזימים או אנגיוטנסין 2 (ARB). עם זאת, השלמת מחקר ההשוואה פרוספקטיבית של ARNI עם מעכבי ACE כדי לקבוע השפעה על תמותה ותחלואה מאי ספיקת לב (PARADIGM-HF) קבעה שהשימוש במולקולה אחת (sacubitril / valsartan), שהיא בעצם ARB ומעכב endopeptidase (NEPi) neprilysin, הניבה תוצאות קליניות משופרות ב- HFrEF בהשוואה למעכב ACE בלבד.

קבוצת חוקרים אמריקאים מ Cardiovascular Translational Research Center, University of South Carolina School of Medicine סקרה את מסלולי האיתות הביו-אקטיביים הספציפיים שיופעלו על ידי NEPi וכיצד הם ישפיעו על תהליכים קרדיווסקולריים מרכזיים הרלוונטיים ל- HFrEF.

הסקירה התייחסה למסלולי איתות שונים המרכזיים לפעילות קרדיוווסקולרית תקינה ופתולוגית. בנוסף נידונו בהרחבה ההשפעה הסינרגיסטית או אדטיבית של המרכיב ה- ARB שבתרופה. תוארו מספר מסלולי איתות ביולוגיים שעשויים להיות מושפעים על ידי sacubitril / valsartan , כולל כמה מולקולות פוטנציאליות חדשות שיכולות לפעול באופן סינרגיסטי, על מנת לשפר את המהלך הפתופיזיולוגי הטבעי שמתרחש באי ספיקת לב.

סקירה זו זיהתה כי הפעלה ולא עיכוב של מסלולים וקולטנים ספציפיים גרמו לתופעות לב וכלי דם חיוביות וכי לא ניתן להשיג השפעה זהה על ידי עיכוב מערכת renin-angiotensin לבד. לכן, שדרה חדשה לחלוטין של מחקר טרנסלציוני וקליני נמצא בהמשך הדרך, שבו התרופות ינועו מעבר לאסטרטגיות של אנטגוניסטים לקולטנים המוכרים.

מקור:

Oatmen, Kelsie E., Michael R. Zile, John C. Burnett, and Francis G. Spinale. "Bioactive Signaling in Next-Generation Pharmacotherapies for Heart Failure: A Review." JAMA cardiology (2018).

נושאים קשורים:  אנטרסטו,  אי ספיקת לב,  sacubitril/valsartan,  Entersto,  HFrEF,  ARNI,  ARB,  חוסמי קולטןו אנגיוטנסין,  מחקרים
תגובות