אי ספיקת לב 23.12.2018

שיפור משמעותי בתפקוד סימפטומטי ופונקציונלי בעקבות טיפול של sacubitril / valsartan

ההשפעות של sacubitril / valsartan על מצב תפקודי וכושר בקרב חולים בעולם האמיתי

מוניטור לב (צילום: אילוסטרציה)
מוניטור לב (צילום: אילוסטרציה)

Sacubitril/Valsartanי(entresto) הפחית באופן משמעותי אשפוז ותמותה על רקע אי ספיקת לב (HF) בניסוי ה-PARADIGM-HF. עם זאת נתונים בעולם האמיתי על שיפור סימפטומטי ופונקציונלי חסרים. קבוצת חוקרים מ Hasselt University בבלגיה אספו באופן רטרוספקטיבי נתוני בסיס ומעקב, כולל נתוני NYHA ונתוני תפקוד לב-ריאה (CPET) בכל חולי ה-HF שקיבלו את ה-sacubitril/valsartan. בנוסף, בחולים עם מכשיר חשמלי קרדיוווסקולרי מושתל (IECD), הוערכה פעילות החולה לפני ואחרי התחלת הטיפול באמצעות ניטור מרחוק.

בסך הכל זוהו 201 חולים (82% זכרים). NYHA הוערך מחדש לאחר ממוצע של 221 ± 114 ימים. בסך הכל, 3.3% מהחולים שיפרו ציון NYHA ב-2 רמות, 28.7% שיפרו ברמה 1, 64% נותרו יציבים ו 4% הידרדרו ברמה 1. חולים עם שיפור סימפטומטי הראו ירידה מובהקת ב-Left Ventricular End Systolic Volumeי(LVESV) וגידול במקטע פליטה חדר שמאל (LVEF).

בסך הכל, 110 חולים (55%) היו מצוידים ב-IECD המסוגל לכמת את רמת הפעילות של המטופל. בממוצע 364 ימים לפני ה-sacubitril/valsartan, זמן הפעילות מתוך כלל זמן היממה היה 13 ± 2%, לעומת 18 ± 3% ב-364 הימים לאחר הטיפול. שינוי זה מייצג שיפור של 38% ברמת הפעילות של המטופל. נתוני CPET התקבלו מ-45 חולים (22%). VO2max בתחילת המחקר (14.7 ± 3.8 mL / kg / min) לא השתנה משמעותית במעקב לאחר קבלת הטיפול (14.1 ± 4.7 mL / min / kg;יp = .237).

מטופלים בעולם האמיתי מציגים שיפור משמעותי בתפקוד סימפטומטי ופונקציונלי בעקבות החלתו של sacubitril/valsartan. עם זאת, יש צורך במחקרים פרוספקטיביים גדולים יותר להעריך את ההשפעה של
sacubitril/valsartan על מבחני מאמץ מלווים במדידת CPET.

מקור:

Lau, Chirik Wah, Pieter Martens, Seppe Lambeets, Matthias Dupont, and Wilfried Mullens. "Effects of sacubitril/valsartan on functional status and exercise capacity in real-world patients." Acta cardiologica (2018): 1-8.

נושאים קשורים:  אי ספיקת לב,  אנטרסטו,  sacubitril/valsartan,  ENTRESTO,  HFrEF,  ARNI,  כושר,  מצב תפקודי,  תפקודי לב ריאה,  IECD,  מחקרים
מאמרים נוספים שיעניינו אותך
תגובות