לימפוגרנולומה ונראום 08.01.2019

הסיבות למגמת העלייה של לימפוגרנולומה ונראום

לימפוגרנולומה ונראום נמצאת במגמת עלייה בבלגיה בקרב גברים שליליים ל-HIV המקיימים יחסי מין עם גברים

הדמייית החיידק Chlamydia trachomatis הגורם ללימפוגרנולומה ונראום

מספר המקרים של לימפוגרנולומה ונראום - Lymphogranuloma Venereum - LGV - גדל באירופה. המגפה המתוארת מוגבלת בעיקר לגברים המקיימים יחסי מין עם גברים (MSM) וחיוביים ל-HIV. עם זאת, הפצת LGV מ-HIV חיובי ל-MSM שלילי ל-HIV יכולה להתרחש עקב יישום של מניעת טרום חשיפה (PrEP) וירידה אפשרית בהמשך השימוש בקונדום. קבוצת חוקרים בלגים מה Institute of Tropical Medicine שבעיר אנטוורפן מתארים את האפידמיולוגיה LGV בבלגיה לפני עידן PREP, החל מ-2011 עד סוף המחצית הראשונה של 2017.

החוקרים ביצעו ניתוח של המאפיינים הסוציו-דמוגרפיים והקליניים של כל מקרי ה-LGV בוצע. המבחן המדויק של פישר שימש להשוואה בין חולים סימפטומטיים לאסימפטומטיים. מודלים של רגרסיה לוגיסטית שימשו לבדיקת מגמות לאורך זמן עבור: מספר מקרי LGV, מצב HIV ותסמינים.

מספר מקרי ה-LGV עלה פי ארבעה, מ-21 בשנת 2011 ל-88 ב-2016, ומודלים של רגרסיה הראו אומדן מגמה חיובי של עלייה של 14% בחצי שנה
(p <0.001). ה-LGV ירד בקרב אוכלוסיית החיוביים ל-HIV (יחס סיכויים (OR):י0.79, p<0.001) וגדל בקרב מקרים שליליים ל-HIVי(OR:י1.27, p<0.001). בנוסף, נצפתה עלייה במספר מקרי ה-LGV הלא-סימפטומטיים (6.7%) (OR:י1.39, p=0.047). מקרים אסימפטומטיים גם נטו להיות פחות חיוביים ל-HIVי(p=0.046 או להפטיטיס סי (p=0.027).

במחקר זה תועדה עליית ה-LGV ב-MSM שליליים ל-HIV. בשאיפה לעצור את המגיפה ב-MSM שלילי ב-HIV, אסטרטגיות בריאות הציבור בעתיד צריכות לכלול בדיקת LGV בקרב כל ה-MSM בעלי דגימות חיוביות לכלמידיה.

מקור:

De Baetselier, Irith, Achilleas Tsoumanis, Ruth Verbrugge, Bénédicte De Deken, Hilde Smet, Saïd Abdellati, Vicky Cuylaerts, Ludwig Apers, and Tania Crucitti. "Lymphogranuloma venereum is on the rise in Belgium among HIV negative men who have sex with men: surveillance data from 2011 until the end of June 2017." BMC Infectious Diseases 18, no. 1 (2018): 689.

נושאים קשורים:  מחקרים,  HIV,  AIDS,  Lymphogranuloma Venereum,  הומוסקסאולים,  PrEP,  קלמידיה,  כלמידיה,  Chlamydia trachomatis,  לימפוגרנולומה ונראום
מאמרים נוספים שיעניינו אותך
תגובות