תיאור מקרה 26.02.2019

תיאור מקרה: אנגיוסרקומה במדיאסטונום הקדמי

אנגיוסרקומות הן גידולים ממאירים של כלי הדם שמתרחשים באופן נדיר ביותר באיזור המדיאסטיאנוס הקדמי

בתיאור מקרה שפורסם בכתב העת medicine דווח על מקרה של אנגיוסרקומה שמקורו במדיאסטינום הקדמי וטופל בניתוח, ואחריו בהקרנות וכימותרפיה.

אישה בת 56 אושפזה בבית החולים בעיר Hangzhou בסין בשל התייצגות עם כאבים בחזה מזה שלושה ימים. במהלך הבירור בוצע CT שהדגים מסה הטרוגנית במדיאסטינום הקדמי. לאחר הזרקה של חומר ניגוד, המסה הראתה האדרה הטרוגנית ברורה. בהדמיית MRI הממצא הראה isointensity ב-T1WI וסיגנל עם עוצמה הטרוגנית (T2WI) כאשר לאחר הכנסת חומר ניגוד, המסה הראתה שיפור הטרוגני מובהק.

הממצא הוסר כירורגית בניתוח כריתה. על פי התכונות המורפולוגיות והאימונוהיסטוכמיות של תאי הגידול, שביטאו CD31, CD34 ו-ERG, הגידול סווג כאנגיוסרקומה. לאחר הניתוח, המטופלת קיבל טיפול מסונכרן של רדיותרפיה וכימותרפיה.

נכון לעכשיו, שמונה חודשים לאחר הניתוח, לא נצפו סימני הישנות.

הרופאים המדווחים על מקרה זה מדגישים כי למרות שאנגיוסרקומה במדיאסטינום הקדמי היא נדירה, כאשר נמצאת מסה הממוקמת באזור זה, חובה לבצע ניתוח אימונוהיסטולוגי זהיר של תאי הגידול כדי למנוע פספוס של נוכחות אנגיוסרקומה המחייבת ניהול אונקולוגי ייחודי ומתאים.

מקור:

Tan, Yan-Bin, Xin-Feng Yu, Jun-Qiang Fan, and Jin-Fan Li. "Angiosarcoma originating in the anterior mediastinum: A case report." Medicine 97, no. 50 (2018).

נושאים קשורים:  תיאור מקרה,  מחקרים,  אונקולוגיה,  גרורות,  כאבים בחזה,  פאראניאופלסטי,  אנגיוסרקומה
תגובות