סרטן הערמונית 26.08.2019

גורמים פרוגנוסטיים בקרב חולי mCRPC תחת טיפול באנזלוטמיד

מחקר זה מוכיח שדינמיקת PSA לאחר מתן אנזלוטמיד עשויה להוות גורם פרוגנוסטי מועיל לחולי סרטן ערמונית גרורתי עמיד לסירוס

מחקרים מהשנים האחרונות בחולים עם סרטן הערמונית גרורתי עמיד לסירוס (mCRPC) הראו שתגובה מוקדמת של אנטיגן ספציפי לערמונית (PSA) בעת טיפול בתרופות המכוונות לעיכוב קולטן אנדרוגן קשורה בפרוגנוזה טובה יותר.

קבוצת אורולוגים ממספר מרכזים ביפן ניתחה את התגובה המוקדמת של PSA לאנזלוטמיד (ENZ) על ידי מדידת זמן ההכפלה של PSA-PSADT ומהירות עליית ה-PSA - PSAV תוך בחינה מקבילה של התוצאות האונקולוגיות וההישרדות בקרב קבוצה גדולה של חולים יפנים.

החוקרים ניתחו סך של 241 חולים עם mCRPC שטופלו ב-ENZ. הגיל החציוני של החולים היה 75 ± 7.9 שנים (53-93 שנים). סך הכל היו 171 (71%) מקרים של טיפול קודם בדוסטקסל, ו-70 (29%) מקרים של טיפול מאוחר בדוסטקסל. הישרדות ללא התקדמות ברמות PSA - PFS וההישרדות הכללית (OS) הוערכו על פי הקריטריונים המקובלים.

החוקרים מצאו 77 מקרים של תגובה טובה (GR; מקרה בו PSA נותר נמוך לאחר הטיפול) (31.9%), 125 מקרים שרכשו עמידות לתרופה (AR; ירידה ב- PSA לאחר טיפול ולאחריו שוב עליה ברמות PSA)י(51.9%), ו-39 עמידות התחלתית (PR; היעדר ירידה ב-PSAי(16.2%)). במקרים של טיפול קודם בדוסטקסל, הישרדות כללית והישרדות ללא עלייה ב-PSA היתה גבוהה באופן מובהק בהשוואה לפוסט-דוסטקסל (p<0.01).

החוקרים ביצעו ניתוח רב משתנים של גורמים פרוגנוסטיים, כולל תגובת PSA לאחר 4 שבועות טיפול באמצעות ניתוח רגרסיה של קוקס ECOG PSי- 0 לעומת 1-2), המוגלובין (Hb;י≥ 12.2 לעומת <12.2 גרם / dL), משך זמן עד להתפתחות CRPC של ≥ 12 לעומת <12 מw, היסטוריה של טיפול בכימותרפיה (לא לעומת כן) והפחתת PSA של 50% לאחר 4 שבועות טיפול, כל אלו היוו מנבאים מובהקים להישרדות כוללת (כולם, P <.05).

החוקרים גילו בנוסף כי במקרים של עמידות נרכשת גורמים קינטיים הקשורים ב-PSA, כמו PSADT,יPSAV, כמו גם רמות המוגלובין וזמן עד התפתחות סרטן עמיד לסירוס, כולם היו מנבאים מובהקים להישרדות לאחר התקדמות מחלה כפי שנמדד בעליה ברמות PSA.

החוקרים מסכמים כי מחקר זה מוכיח שדינמיקת PSA לאחר מתן ENZ עשויה להוות גורם פרוגנוסטי מועיל לחולי mCRPC.

מקור:

Miyazawa, Yoshiyuki, Yoshitaka Sekine, Nobuaki Shimizu, Yutaka Takezawa, Toshiyuki Nakamura, Takeshi Miyao, Hiroshi Nakayama et al. "An exploratory retrospective multicenter study of prognostic factors in mCRPC patients undergoing enzalutamide treatment: Focus on early PSA decline and kinetics at time of progression." The Prostate(2019).

נושאים קשורים:  מחקרים,  סרטן הערמונית,  אנזלוטאמי,  אקסטנדי,  דוסטקסל,  אנזלוטמיד,  PSA,  אנטיגן ספציפי לערמונית
מאמרים נוספים שיעניינו אותך
תגובות