אי ספיקת לב 02.10.2019

תוצאות טיפול באי ספיקת לב באנלפריל בהשוואה ל-ARNI

האם טיפול בחולים עם אי ספיקת לב ומקטע פליטה ירוד בעזרת sacubitril-valsartan משנה את הנוקשות המרכזית של האורטה ואת הרמודלינג הלבבי בהשוואה ל-enalapril?

בדיקת לב א-ק-ג (צילום: אילוסטרציה)
בדיקת לב א-ק-ג (צילום: אילוסטרציה)

בהשוואה לאנלפריל, sacubitril-valsartan מקטין את התמותה הקרדיווסקולרית ואשפוז על רקע אי ספיקת לב בקרב חולים עם אי ספיקת לב ומקטע פליטה ירוד (HFrEF). יתרונות אלה עשויים להיות קשורים להשפעות על המודינמיקה ושיקום לב.

קבוצת קרדיולוגים ממספר מוסדות מובילים בארה"ב פרסמה החודש בכתב העת המוביל JAMA עבודה שניסתה לקבוע האם הטיפול ב-HFrEF בעזרת sacubitril-valsartan משנה את הנוקשות המרכזית של האורטה ואת ואת הרמודלינג הלבבי בהשוואה ל-enalapril.

החוקרים מדווחים על ניסוי קליני אקראי, כפול סמיות, בקרב 464 משתתפים עם אי ספיקת לב ומקטע פליטה של ​​40% או פחות שההתקבלו למחקר ב-85 אתרים בארה"ב בין 17 באוגוסט 2016 ל-28 ביוני 2018. המעקב הושלם ב-26 בינואר 2019.

החולים חולקו באקראיות (1: 1) לסקוביטריל-וולטרטן (n = 231; מינון יעד, 97/103 מ"ג פעמיים ביום) לעומת אנאלפריל (n = 233; מינון יעד, 10 מ"ג פעמיים ביום) למשך 12 שבועות.

במחקר הקליני הזה התברר כי הטיפול ב-HFrEF בסקוביטריל-וולטרטן, בהשוואה לאנלפריל, לא הפחית באופן מובהק את נוקשות אבי העורקים. ממצאי המחקר עשויים לספק תובנה לגבי המנגנונים העומדים בבסיס השפעות של sacubitril-valsartan ב-HFrEF.

מקור:

Desai, Akshay S., Scott D. Solomon, Amil M. Shah, Brian L. Claggett, James C. Fang, Joseph Izzo, Kevin McCague, Cheryl A. Abbas, Ricardo Rocha, and Gary F. Mitchell. "Effect of Sacubitril-Valsartan vs Enalapril on Aortic Stiffness in Patients With Heart Failure and Reduced Ejection Fraction: A Randomized Clinical Trial." JAMA (2019): 1-10.

נושאים קשורים:  מחקרים,  אי ספיקת לב,  אנטרסטו,  sacubitril/valsartan,  ENTRESTO,  ARNI
תגובות