מחלות מיטוכונדריאליות 10.12.2019

שיעורי ההימצאות של יתר לחץ דם ריאתי במטופלים עם מחלות מיטוכונדריאליות

שיעור ההימצאות של יתר לחץ דם ריאתי הוא גבוה יותר במטופלים הסובלים ממחלה מיטוכונדריאלית. הסיכון המוגבר גבוה אף יותר במטופלים עם מוטציות מסוג MELAS או MERRF

מטרת המחקר היתה לברר את ההימצאות של יתר לחץ דם ריאתי במטופלים עם מחלות מיטוכונדריאליות, שיעור שעד כה אינו ידוע. בין ינואר 2000 לבין מאי 2014, החוקרים בדקו באופן היסטורי מטופלים עם מחלה מיטוכונודריאלית עם אישוש גנטי. החוקרים תיעדו את הממצאים הקליניים, הגנטיים והלבביים, ובכלל זה מדדים המצביעים על יתר לחץ דם ריאתי.

מבין 260 המטופלים שנכללו במחקר (גיל ממוצע של 15 ± 44 שנים, 158 נשים), 41.5% היו עם יתר לחץ דם ריאתי. שיעור ההימצאות לפי גיל ומין היה גבוה יותר מאשר השיעור הנצפה באוכלוסיה הכללית.

שיעור ההימצאות של יתר לחץ דם ריאתי היה גבוה באופן משמעותי (66%) במטופלים עם מוטציות מסוג MELAS ובמטופלים עם MERRFs נמצא שיעור של 61%. במטופלים עם מוטציות MELAS, הימצאות של יתר לחץ דם ריאתי היתה קשורה באופן משמעותי לגיל ולשיעור המוטציה בדם (יחס הסיכויים 1.12, p=0.02).

מקור:

Chong-Nguyen C. et al (2019). J Inherit Metab Dis. Accepted Author Manuscript;

נושאים קשורים:  מחקרים,  מחקר עוקבה,  מחקר היסטורי,  מחלות מיטוכונדריאליות,  יתר לחץ דם ריאתי
מאמרים נוספים שיעניינו אותך
תגובות
 
האחריות הבלעדית לתוכנן של תגובות שיפורסמו על ידי משתמשי האתר, תחול על המפרסם ועליו בלבד. על המגיבים להימנע מלכלול בתגובות תוכן פוגעני או כל תוכן אחר, שיש בו משום פגיעה או הפרת זכויות של גורם כלשהו