אנזלוטמיד 28.04.2020

תובנות ונקודות מבט אקדמיות בנוגע למחקר סרטן הערמונית הגרורתי העמיד לסירוס

טיפולים הממוקדים לתיקון DNA או לקולטן אנדרוגן (AR) וטיפולים מבוססים רדיו-ליגנדים (radioligand based therapy) לאנטיגן ממברנה ספציפי לערמונית (PSMA) הם המוקדים הבאים במחקר MCRPC

בשנים האחרונות סרטן הערמונית גרורתי העמיד לסירוס (MCRPC) ומחקרים הקשורים בנושא זה משכו תשומת לב מחקרית עולמית. המטרה העיקרית של מחקר ביבליומטרי זה הייתה לאפיין את מגמות המחקר ב-MCRPC תוך זיהוי הכיוון העתידי של מחקרי MCRPC.

4,089 פרסומים פורסמו בין 1979 ל-2018 ונמצאים במאגר המידע של Web of Science (WoS) Core Collection. במחקר זה נותחו היבטים שונים של מחקרי MCRPC, כולל מדינות/טריטוריות, מוסדות, כתבי עת, מחברים, אזורי מחקר, סוכנויות מימון ומילות מפתח.

מספר הפרסומים השנתיים בתחום MCRPC גדל במהירות לאחר 2010. חוקרים אמריקאים מילאו תפקיד חיוני בעלייה זו ופרסמו את מספר הפרסומים הגבוה ביותר. המוסד היצרני ביותר היה Memorial Sloan Kettering Cancer Center.

שני החוקרים היצרנים ביותר היו De Bono, JS (בריטניה) ו-Scher, HI (ארה"ב). המוסדות הלאומיים לבריאות (NIH), מימנו את המספר הגדול ביותר של מחקרים שפורסמו. ניתוחים של מילות מפתח העלו כי לאחר אישור מנהל המזון והתרופות האמריקאי (FDA) טיפולים תרופתיים חדשים (abiraterone enzalutamid וכו') ימשכו תשומת לב כלל עולמית.

המדינות המפותחות, ובמיוחד ארה"ב, היו המדינות המובילות במחקר MCRPC בשל המימון הרב שלהם ושיתופי פעולה בינלאומיים תכופים. אופן הטיפול בטיחותו ויעילותו היה מההיבטים החיוניים ביותר במחקר MCRPC. טיפולים הממוקדים לתיקון DNA או לקולטן אנדרוגן (AR) וטיפולים מבוססים רדיו-ליגנדים (radioligand based therapy) לאנטיגן ממברנה ספציפי לערמונית (PSMA) הם המוקדים הבאים במחקר MCRPC.

מקור:

He, H., L. He, H. Fang, C. Chen, Y. Wu, Y. Wang, H. Ge, L. Wang, and Y. Wan. "Metastatic Castration-Resistant Prostate Cancer: Academic Insights and Perspectives Analysis." Medicine (2019).

נושאים קשורים:  אנזלוטמיד,  אבירטרון,  טיפול רדיו-ליגנד,  טיפול הורמונלי,  סרטן הערמונית,  מחקרים
מאמרים נוספים שיעניינו אותך
תגובות