נגיף הקורונה 07.05.2020

הנחיות והמלצות לטיפול אורולוגי בחולי COVID-19

המלצות להתערבויות אורולוגיות ספציפיות לחולים חיוביים לקורונה על בסיס חוויות מבית חולים מטרופוליני גדול בלוס אנג'לס

המאמר הנוכחי פורסם על מנת לספק הנחיות לאופן ביצוע הליכים אורולוגיים בחולים חיוביים ל-SARS-CoV-2. במסגרת המאמר מתוארים שיקולי בטיחות הנוגעים לחולים ולרופאים, שיקולים הנוגעים לחיסכון באספקה ​​ולניהול מיטבי של סוגיות אורולוגיות נפוצות.

רופאים מומחים ומתמחים אורולוגים במרכז רפואי בלוס אנג'לס נשאלו על חוויותיהם מהטיפול בחולים אלה על מנת לקבוע קונצנזוס מומחים לגבי שיטות עבודה מומלצות לפרוצדרות המתבצעות לצד מיטת החולה עבור חולים חיוביים לנגיף הקורונה החדש.

הצוות פיתח המלצות את ההמלצות וההנחיות הבאות להתערבויות אורולוגיות בחולים חיוביים ל-SARS-CoV-2:

  • למקסם את השימוש בטל-רפואה (אפילו עבור התייעצויות אשפוז).
  • למזער זמן בחדר ולהשתמש בציוד מגן אישי כראוי.
  • לגייס עמית מוצהר וחתום לסיוע במהלך הפרוצדורה.
  • להחזיק את כל האספקה והציוד ​​שעשויים להיות נחוצים מחוץ לחדר.
  • המלצות מפורטות פותחו גם להכנסה מורכבת של קטטרים, ציסטוסקופיה שליד המיטה, חתך וניקוז מורסות, וניקוז המטוריה/ קרישים גסים.

כיוון שמרבית החולים המאושפזים עם זיהום SARS-CoV-2 הם גברים מעל גיל 50, עם פרוץ המגיפה התחילו להצטבר אתגרים אורולוגיים משמעותיים באוכלוסיה זו. אמנם יש שונות אדירה בין אזורים שונים, אך הדמוגרפיה (יותר גברים ויותר מבוגרים) של SARS-CoV-2 שמה את האורולוגים במקום ייחודי בסיוע לניהול חולים אלה.

במאמר זה  מסוכמות ההמלצות להתערבויות אורולוגיות הספציפיות לחולים חיוביים לקורונה על בסיס חוויות מבית חולים מטרופוליני גדול. התקנות והדרישות עשויות להשתנות על בסיס מוסדי, ולכן הנחיות אלו נועדו להרחבת ואיחוד פרוטוקולים מקומיים ספציפיים.

מקור: 

Souders, Colby P., Hanson Zhao, and A. Lenore Ackerman. "Considerations for Bedside Urologic Procedures in Patients with Severe Acute Respiratory Syndrome Coronavirus-2." Urology (2020).

נושאים קשורים:  מחקרים,  צנתור,  ציסטוסקופיה,  SARS-CoV-2,  אורולוגיה,  Covid-19,  מגיפת הקורונה
מאמרים נוספים שיעניינו אותך
תגובות