נגיף הקורונה 19.07.2020

COVID-19 ואפשרויות הטיפול בחוסמי רנין אנגיוטנסין

במחקר זה מוצגת אפשרות לכך שחסימת מערכת רנין אנגיוטנסין תוביל להשפעה חיובית על תוצאים הקשורים לדלקת ריאות כסיבוך של מחלת הקורונה

התרופות angiotensin-converting enzyme inhibitors) ACEIs) ו-angiotensin 2 receptor blockers) ARBs) תועדו באופן חוזר, אך לא קבוע כתרופות המסייעות בהאטת קצב הסיבוכים הנשימתיים בחולים פגיעים.

מטה-אנליזה שפורסמה לאחרונה הצביעה על התפקיד המגן של ה-ACEIs, ובמידה מופחתת גם של ARBs, במצבי סיכון של דלקת ריאות הנרכשת בקהילה.

בשבעה מחקרים נמצא ש- ACEIs מקושר לירידה בתמותה מדלקת ריאות בהשוואה לטיפול הביקורת (יחס הסיכויים 0.66 [95% רווח בר-סמך, 0.55-0.80]). חוסמי ARBs הראו מובהקות סטטיסטית גבולית במחקר 1 בהיבט הפחתת תמותה (יחס הסיכויים 0.63 [95% רווח בר-סמך, 0.40-1.00]).

לאחרונה פורסמו מחקרים הקושרים בין חסימת מערכת רנין אנגיוטנסין ל- severe acute respiratory syndrome coronavirus 2י(SARS–CoV-2).

תוארו מספר גישות טיפוליות/מניעתיות בנוגע לשימוש בACE2- angiotensin-converting enzyme 2 - בהקשר של-COVID-19. אחת מהן היא ההצעה כי יש להשתמש ב-ARBs כתרסיס אף.

החוקרים מסכמים כי מאחר שדלקת ריאות היא סיבוך פוטנציאלי חמור ושכיח בזיהום של COVID-19, קיימת אפשרות חסימת מערכת רנין אנגיוטנסין תוביל להשפעה חיובית על תוצאים הקשורים לדלקת ריאות.

מקור: 

Franz H. Messerli et al. (2020), Circulation In Press

נושאים קשורים:  קורונה,  קרדיולוגיה,  Covid-19,  חוסמי רנין אנגיוטנסין,  דלקת ריאות,  מערכת רניו אנגיוטנסין,  מחקרים
מאמרים נוספים שיעניינו אותך
תגובות