סרטן הריאות 27.08.2020

פמברוליזומאב בטיפול קו ראשון בסרטן ריאות מסוג NSCLC

סקירת מחקרי KEYNOTE: הסדרה האחרונה של תוצאות הניסויים הקליניים, מנגנונים פרמקולוגיים, תופעות לוואי וסמנים ביולוגיים חזויים בטיפול קו ראשון ב-NSCLC

סרטן הריאות הוא כיום הגידול הממאיר בעל השכיחות והתמותה הגבוהים ביותר בעולם, בעוד סרטן ריאות שאינו קטן תאים (NSCLC) הוא הסיווג הפתולוגי הנפוץ ביותר של סרטן הריאות.

בעשורים האחרונים, אפשרויות הטיפול היחידות הקיימות עבור חולים עם NSCLC בשלבים מתקדמים היו טיפול ממוקד או כימותרפיה, אך באופן בלתי נמנע הגידולים מפתחים עמידויות גם לטיפולים אלה.

הגילוי של נקודות בקרה חיסוניות המתווכות את היכולת של תאי הגידול להערים על המערכת החיסונית קידמו סדרה של מעכבי נקודות בקרה חיסוניות המשמשות לטיפול בסרטן עם תוצאות טובות. בין תרופות אלו כלולה pembrolizumab - תרופה המעכבת PD-1 היחידה שאושרה לטיפול קו ראשון ב-NSCLC. בין אם מדובר במונותרפיה או בטיפול משולב התרופה הראתה תוצאים מרשימים במחקרי ה-KEYNOTE.

בסקירה זו קבוצת אונקולוגים מסין סוקרת באופן שיטתי את הסדרה האחרונה של תוצאות הניסויים הקליניים, מנגנונים פרמקולוגיים, תופעות לוואי (AEs) וסמנים ביולוגיים חזויים בטיפול קו ראשון ב-NSCLC.

החוקרים מקווים כי pembrolizumab יכולה להוות בחירה טובה עבור רופאים ומטופלים ולהועיל לחולים רבים עם NSCLC מתקדם.

מקור:

Qu, J., Wang, L., Jiang, M., Zhao, D., Wang, Y., Zhang, F., Li, J., & Zhang, X. (2020). A Review About Pembrolizumab in First-Line Treatment of Advanced NSCLC: Focus on KEYNOTE Studies. Cancer management and research, 12, 6493–6509. https://doi.org/10.2147/CMAR.S257188

נושאים קשורים:  מחקרים,  KEYNOTE,  PD-L1,  טיפול קו ראשון,  סרטן ריאות בתאים לא קטנים; pembrolizumab
מאמרים נוספים שיעניינו אותך
תגובות