סרטן הריאות 02.02.2021

השפעת התערבות פרטנית על מצבם הפסיכולוגי של חולי סרטן ריאות

מטרת מחקר זה היתה לחקור את השפעת התערבות פסיכולוגית פרטנית על המצב הפסיכולוגי של מטופלים עם סרטן ריאות ממוקד מסוג תאים קטנים

מטרת מחקר זה היתה לחקור את השפעת התערבות פסיכולוגית פרטנית על המצב הפסיכולוגי של מטופלים עם סרטן ריאות ממוקד מסוג תאים קטנים localized small cell lung cancer (LSCLC) משולב עם תפליט פלאורלי (LSCLC-PE).

בסך הכל השתתפו במחקר 79 מטופלים לצורך השוואת מקור המצוקה הפסיכולוגית. 38 מטופלים עם LSCLC-PE ו-41 מטופלים עם LSCLC בלבד. מטופלים עם LSCLC-PE חולקו באופן אקראי לתת-קבוצות: קבוצת הביקורת (CON, להתערבות קונבנציונלית) ולקבוצת המקרה (OBS, להתערבות פרטנית). הערכת השפעות ההתערבות בין שתי תתי-קבוצות אלה בוצעה על ידי סולם SCL-90.

ציון PHLC, ציון הקושי פסיכולוגי והמקורות לקושי פסיכולוגי, היו גבוהים יותר בקבוצת LSCLC-PE מקבוצת LSCLC. עם זאת, ציוני ה-IHLC וה-CHLC היו נמוכים יותר בקבוצת LSCLC. לאחר ההתערבות, הסומטיזציה, הסימפטומים הכפייתיים והציון הממוצע הכולל בתת הקבוצה OBS היו נמוכים מבחינה סטטיסטית מתת-קבוצת CON.

לסיכום, מטופלי LSCLC-PE נמצאים במצב פסיכולוגי ירוד והתערבות יכולה לשפר את מצבם הפסיכולוגי.

מקור: 

Zhou X. Et al. (2021) Psychology, Health and Medicine: published online

נושאים קשורים:  סרטן ריאות,  תפליט פליאורלי,  סרטן ריאות מסוג תאים קטנים,  התערבות פסיכולוגית,  מחקרים
מאמרים נוספים שיעניינו אותך
תגובות
 
האחריות הבלעדית לתוכנן של תגובות שיפורסמו על ידי משתמשי האתר, תחול על המפרסם ועליו בלבד. על המגיבים להימנע מלכלול בתגובות תוכן פוגעני או כל תוכן אחר, שיש בו משום פגיעה או הפרת זכויות של גורם כלשהו