דלקת כלי דם 15.02.2021

ריטוקיסמאב להשריית הפוגה בחולי ANCA associated vasculitis

במחקר זה נמצא כי משלב של ריטוקסימאב וגלוקוקורטיקואידים מוביל להפוגה בשיעור גבוה ביותר של מטופלים שחוו חזרת מחלה

כלי דם (אילוסטרציה)
כלי דם (אילוסטרציה)

מטרת מחקר זה היתה הערכה של ריטוקסימאב וגלוקוקורטיקואידים כטיפול להשריית הפוגה בחולי ANCA associated vasculitis (AAV) לאחר חזרת מחלה. המחקר בוצע על עוקבה פרוספקטיבית של מטופלים שלקחו חלק במחקר ה-RITAZAREM.

במחקר הוכללו 188 מטופלים עם פוליאנגייטיס וגרנולומטוזיס או פוליאנגייטיס מיקרוסקופית. המשתתפים קיבלו ארבעה טיפולים של ריטוקיסמאב במינון 375 מ"ג/מטר רבוע וגלוקוקורטיקואידים במינון נמוך או גבוה. מטופלים שהשיגו הפוגה חולקו באופן אקראי לאחר מכן לאחד משני פרוטוקולים על מנת למנוע חזרת מחלה.

51% ממשתפי המחקר היו גברים עם גיל חציוני של 59 שנים (טווח 19-89). משך המחלה הקודם החציוני היה 5 שנים ו-79% מהמשתתפים קיבלו בעבר ציקלופוספמיד בעוד ש-36% קיבלו ריטוקסימאב. ל-63% מהמשתתפים היה סעיף אחד לפחות המגדיר מחלה מאג'ורית ו-29% קיבלו גלוקוקורטיקואידים במינון הגבוה.

90% מהמשתתפים השיגו רמיסיה לאחר ארבעה חודשי טיפול. רק שישה חולים (3.2%) לא השיגו שליטה במחלה בחודש 4 וארבעה חולים מתו בשלב האינדוקציה. שניים כתוצאה מדלקת ריאות, אחד משבץ וחולה נוסף מוסקוליטיס פעילה. במהלך המחקר התרחשו 41 תופעות לוואי קשות ב-27 חולים ובכלל זה 13 זיהומים קשים.

החוקרים מסכמים כי בעוקבה זו של חולים אשר טופלו עם ריטוקסימאב יחד עם גלוקוקורטיקואידים, הטיפול הוביל לשיעורים גבוהים ביותר של השריה מחדש של הפוגה. פרופיל הבטיחות של הטיפול היה דומה לזה שהודגם במחקרים קודמים.

מקור:

Smith, R.M. et al. (2020) Annals of the Rheumatic Disease. 79(9).

נושאים קשורים:  וסקוליטיס,  ריטוקסימאב,  הפוגה,  מחקרים
מאמרים נוספים שיעניינו אותך
תגובות