דלקת בכיס השתן 19.10.2021

יעילות פתילת לקטובצילוס וגינלית למניעת דלקות חוזרות בכיס השתן

במחקר זה נמצא כי פתילה וגינאלית אשר הכילה לקטוביצילוס קריספטוס מזן GAI 98322 מנעה אירועים חוזרים של דלקת בכיס השתן

פתילה וגינאלית. אילוסטרציה

מטרת המחקר היתה להעריך באופן פרוספקטיבי את היעילות והבטיחות של פתילת לקטובצילוס וגינלי למניעת דלקות חוזרות בכיס השתן.

מחקר תווית פתוחה זה נערך עם זרוע ניסוי אחת, והיווה ניסוי קליני שלב II. במסגרת המחקר המשתתפות השתמשו בפתילה וגינלית אשר כללה GAI 98322 של לקטובצילוס קריספאטוס למשך שנה.

נקודת הסיום הראשית היתה שעור התגובה, כפי שהוערך על ידי מספר האפיזודות של היארעות דלקת בכיס השתן במהלך השנה של תקופת השימוש. נקודות הסיום המשניות היו שעור התגובה על סמך אירועי דלקת חוזרת בכיס השתן במהלך השנה שחלפה לאחר סיום תקופת השימוש; מספר האפיזודות של דלקת בכיס השתן לפני, במהלך ולאחר מתן הטיפול; אירועים שליליים ושינויים בחיידקים בשתן ובמיקרוביום הווגינלי.

במחקר נכללו 28 נשים, 21 מהן השלימו את המחקר. בסך הכל 18 מטופלות השיגו תוצאה אפקטיבית (86%) במהלך תקופת השימוש. האפקט המדכא של הפתילה על אפיזודות של דלקת בכיס השתן נמשך שנה אחת לאחר הטיפול האחרון בפתילה. כמו כן, היתה ירידה במספר האפיזודות הממוצע של דלקות בכיס השתן. לא נרשמו אירועים חריגים. לבסוף, החוקרים מצאו כי מיני לקטובצילוס אכלסו את הוגינה בזמנים בהם היתה הפוגה מהדלקות החוזרות.

החוקרים סיכמו כי פתילה וגינאלית אשר הכילה לקטוביצילוס קריספטוס מזן GAI 98322 מנעה אירועים חוזרים של דלקת בכיס השתן במהלך הטיפול ושנה לאחר הטיפול.

מקור:

Takuya Sadahira  et. al (2021) DOI: https://doi.org/10.1111/iju.14636

נושאים קשורים:  מחקרים,  פתילה וגינאלית,  לקטובצילוס,  דלקת בכיס השתן
תגובות