פרסביופיה 30.12.2021

עדשות מולטיפוקאל ואקומדוטיביות תוך-עיניות לטיפול בפרסביופיה

במחקר זה נמצא כי עדשות לתיקון פרסביופיה שיפרו חדות ראיה לטווח ארוך וקצר והפחיתו תלות במשקפיים לאחר ניתוח קטרקט

עדשות מגע (אילוסטרציה)
עדשות מגע (אילוסטרציה)

מטרת המחקר הייתה לבחון נתונים הקשורים ליעילות ובטיחות של עדשות לתיקון פרסביופיה (IOLs) לטיפול בפרסביופיה לאחר הסרת קטרקט. החוקרים ביצעו סקירת ספרות בין ינואר 2018 לספטמבר 2020 ב-PubMed,יMedline, ו-Cochrane Library. החיפוש הניב 761 מאמרים, מתוכם 34 התאימו לקריטריוני ההכללה.

החוקרים מצאו כי עדשות לתיקון פרסביופיה היו יעילות בשיפור חדות ראיה למרחק ולקרוב לאחר ניתוח קטרקט. חדות ראיה לטווח קרוב באורכים פוקאליים שונים הייתה קשורה באופן ישיר לכוח המצטבר של מולטיפוקאל ו-IOLs של עומק מורחב של פוקוס (EDOF). כמו כן, מרבית העדשות המולטיפוקאליות וה-EDOF אשר הושוו לעדשות ביקורת מולטיפוקאליות הדגימו יתרון של אי תלות של המטופלים במשקפיים בהשוואה לעדשות מונופוקאליות. כל המטופלים אשר היו עם עדשות מולטיפוקאל ו-EDOF הדגימו רגישות מופחתת של ניגוד ודיווחו על ראייה טובה יותר בהשוואה למטופלים שהיו עם עדשות מונופוקאליות.

החוקרים סיכמו כי עדשות לתיקון פרסביופיה שיפרו חדות ראיה לטווח ארוך וקצר והפחיתו תלות במשקפיים לאחר ניתוח קטרקט. בנוסף, רגישות לניגוד תאורה מזופית הייתה מופחתת בהשוואה למטופלים שהיו עם עדשות מונופוקאליות.

מקור: 

Julie M. Schallhorn et. al (2021) Opthalmology DOI: https://doi.org/10.1016/j.ophtha.2021.03.013

נושאים קשורים:  פרסביופיה,  עדשות מגע,  מולטיפוקאל,  חדות ראייה,  מחקרים
תגובות
 
האחריות הבלעדית לתוכנן של תגובות שיפורסמו על ידי משתמשי האתר, תחול על המפרסם ועליו בלבד. על המגיבים להימנע מלכלול בתגובות תוכן פוגעני או כל תוכן אחר, שיש בו משום פגיעה או הפרת זכויות של גורם כלשהו