סרטן שלפוחית השתן 11.12.2022

סרטן שלפוחית השתן: טיפול הנצלה תוך שלפוחיתי עם ולרוביצין ודוסטקסל

האם ולרוביצין ודוסקטסל יכולים להוות טיפול הנצלה חדיש למתן תוך שלפוחיתי עבור הישנות של סרטן שלפוחית השתן ללא חדירה לשרירים?

CT של סרטן שלפוחית השתן

הזלפה של משלב של גמציטבין ודוסטקסל ישירות לשלפוחית השתן מהווה טיפול הנצלה יעיל ונסבל עבור סרטן שלפוחית השתן ללא פלישה לשרירים. עם זאת, יש צורך בעוד אפשרויות לטיפולי הנצלה לטיפול במקרים של הישנויות נוספות או אי-סבילות לטיפול, במיוחד כאשר המטופלים לא מתאימים או לא מעוניינים בכריתה של שלפוחית השתן.

החוקרים זיהו רטרוספקטיבית את כלל הנבדקים עם הישנות של סרטן שלפוחית שתן לא פולשנית שטופלו עם ולרוביצין ודוסטקסל בין התאריכים אפריל 2013-2021. המטופלים קיבלו טיפול שבועי עם הזלפה תוך שלפוחיתית של 800 מ"ג ולרוביצין ו-37.5 מ"ג דוסטקסל, למשך שישה שבועות. אם בביקורת הראשונית המטופלים נותרו ללא מחלה, הוחל טיפול אחזקתי חודשי למשך שנתיים. התוצא העיקרי שנבדק היה שרידות ללא הישנות, כפי שהוערך בעזרת עקומת קפלן-מאייר.

בניתוח הנתונים נכללו 75 מטופלים, עם משך מעקב חציוני של 21 (טווח בין רבעוני של 13-37) חודשים. תוצאות המחקר הדגימו כי 12 מטופלים עם מחלה בדרגה נמוכה הדגימו שיעורי שרידות ללא הישנות מחלה של 73% בתום שנתיים

63 נבדקים עם הישנות של מחלה בדרגה גבוהה הדגימו שיעורי שרידות ללא הישנות למשך שנתיים של 38%. 42 (56%) מהנבדקים התייצגו עם קרצינומה מוגבלת (in situ), שיעורי השרידות ללא הישנות היו זהים עבור מטופלים עם וללא קרצינומה in situ (p=0.63). שני נבדקים נפטרו עקב סרטן שלפוחית גרורתי, בעוד עשרה נבדקים עברו כריתת שלפוחית.

עבור מטופלים עם מחלה בדרגה גבוהה שיעורי השרידות הכוללת עמדו על 87%, שיעורי שרידות מסויימים לסרטן עמדו על 96% ושיעורי שרידות ללא צורך בניתוח לכריתת שלפוחית עמדו על 84% למשך שנתיים. תופעות הלוואי כללו: כיווצי שלפוחית (n=18), תכיפות במתן שתן (n=10) וכאבים במתן שתן (n=8). שני נבדקים לא סבלו את האינדוקציה של הטיפול המשולב עם ולרוביצין ודוסטקסל.

מסקנת החוקרים היתה כי באוכלוסיה שקיבלה טיפול משמעותי, משלב של ולרוביצין ודוסטקסל מהווה טיפול הנצלה יעיל עבור מטופלים עם הישנות של סרטן ללא פלישה לשרירים סמוכים של שלפוחית השתן. בכל זאת, יש להמשיך ולבחון את האפשרות הטיפולית הזאת.

מקור:

McElree IM, Packiam VT, Steinberg RL, Mott SL, Gellhaus PT, Nepple KG, O'Donnell MA. Sequential Intravesical Valrubicin and Docetaxel for the Salvage Treatment of Non-Muscle-Invasive Bladder Cancer. J Urol. 2022 Nov;208(5):969-977. doi: 10.1097/JU.0000000000002848. Epub 2022 Jul 5. PMID: 35830552.

נושאים קשורים:  מחקרים,  טיפול הנצלה,  ולרוביצין ודוסטקסל,  הישנות,  שרידות,  מתן תוך שלפוחיתי,  סרטן שלפוחית השתן
תגובות
 
האחריות הבלעדית לתוכנן של תגובות שיפורסמו על ידי משתמשי האתר, תחול על המפרסם ועליו בלבד. על המגיבים להימנע מלכלול בתגובות תוכן פוגעני או כל תוכן אחר, שיש בו משום פגיעה או הפרת זכויות של גורם כלשהו