מאקרופאגים 20.02.2023

LS-007 מעכב צמיחת מלנומה באמצעות גרימת אפופטוזיס

ממחקר אשר פורסם לאחרונה עולה כי LS-007 משפיע על הסביבה הגידולית והינו בעל השפעה אנטי-גידולית

LS-007, מעכב CDK9י(cyclin-dependent kinase 9) הינו בעל פעילות אנטי-גידולית פוטנציאלית נגד לוקמיה לימפוציטית כרונית וסרטן שחלות. ברם, ההשפעה של LS-007 על מלנומה והמיקרו-סביבה הגידולית (tumor microenvironment – TME), הינה עודנה לא ידועה.

במסגרת מחקר אשר ממצאיו פורסמו לאחרונה בכתב העת Melanoma Research ביקשו החוקרים לחקור את תפקידו של LS-007 לטיפול במלנומה B16F10 ואת המנגנונים הרלוונטיים.

תוצאות המחקר הדגימו כי LS-007 עיכב באופן משמעותי את הויאביליות וגרם לאפופטוזיס של תאי B16F10 באופן תלוי-מינון, וזאת עם יחס Bax/Bcl-2 מוגבר וירידה ברמת ה-MCL-1 mRNA. ניתוח Western blot הדגים ש-LS-007 הגביר את הביטוי של חלבון caspase-3 חתוך ו-Poly-ADP-ribose polymeraseי(PARP). יתר על כן, ניתוח ציטומטריית זרימה ותוצאות qRT-PCR הראו שטיפול עם LS-007 הביא לעצירת מחזור התא, וזאת על ידי שינוי ביטוי גנים הקשורים למחזור התא. יש לציין כי הערכה in vivo הראתה ש-LS-007 הפחית משמעותית את המשקל והנפח של הגידול ואת הביטוי של Ki67, קידם את הביטוי של iNOS ועיכב את הביטוי של CD206. דבר זה מצביע על כך ש-LS-007 עשוי לעכב את צמיחת הגידול על ידי דיכוי הקיטוב של מקרופאגים, וזאת בקרב מקרופאגים מסביבת הגידול (tumor-associated macrophages [TAMs] in the TME). העלייה ב-M1/M2 שזוהתה באמצעות ציטומטריית זרימה רמזה שהמקרופאגים היו מקוטבים לכיוון פנוטיפ אנטי-גידול. בנוסף, בתרבית משותפת עם B16F10,יLS-007 הביא לשיעור אפופטוטי גבוה יותר של תאי B16F10.

מוצאות מחקר זה עולה כי ל-LS-007 השפעות מעכבות על תאי B16F10 in vivo ו-in vitro באמצעות גרימת אפופטוזיס, עצירת מחזור התא ושינוי תפקוד המקרופאגים ב-TME.

נושאים קשורים:  מאקרופאגים,  מלנומה,  אפופטוזיס,  מחקרים,  סביבת גידול
מאמרים נוספים שיעניינו אותך
תגובות
 
האחריות הבלעדית לתוכנן של תגובות שיפורסמו על ידי משתמשי האתר, תחול על המפרסם ועליו בלבד. על המגיבים להימנע מלכלול בתגובות תוכן פוגעני או כל תוכן אחר, שיש בו משום פגיעה או הפרת זכויות של גורם כלשהו