סוכרת 17.07.2023

הקשר בין צריכת מזונות אולטרה-מעובדים להתפתחות סוכרת

ניתוח-על באיכות גבוהה מדגים קשר בין צריכת מזונות אולטרה-מעובדים לעלייה בסיכון לסוכרת | בין המזונות המעובדים, לחמים, ממרחים, שתייה ממותקת, מוצרים מן החי ומנות מוכנות מעלים יותר את הסיכון

מזונות קפואים, מזון מעובד. אילוסטרציה

במחקר שהתפרסם בכתב העת Diabetes Care נמצא כי צריכה של מזונות אולטרה-מעובדים בכללותם מעלה את הסיכון להתפתחות של סוכרת סוג 2, אך בניתוח לפי קטגוריות נמצא כי ישנן מזונות מעובדים שקשורים לסיכון יותר משמעותי מאחרים.

במחקר זה החוקרים בחנו את הקשר בין צריכה של מזונות אולטרה-מעובדים (Ultra-Processed Food - UPF) לבין הסיכון להתפתחות סוכרת סוג 2 (Type 2 Diabetes - T2D) בקרב נבדקים משלוש עוקבות גדולות בארה"ב. כמו כן, בוצע ניתוח-על של מחקרי עוקבה פרוספקטיביים והערכה של איכות המידע.

במחקר נכללו 71,871 נשים מתוך מחקר בריאות האחות (Nurses’ Health Study - NHS), 87,918 נבדקות מתוך מחקר בריאות האחות IIי(NHS-II) ו-38,847 גברים מתוך מחקר עוקבה של עובדי מערכת הבריאות (Health Professionals Follow-up Study).

החוקרים העריכו את התזונה של הנבדקים בעזרת שאלות תדירות צריכה של מוצרי מזון, ו-UPF הוגדרו על פי סיווג NOVA. הקשר בין UPF בכללי ובחלוקה לפי תת סוגים לבין התפתחות T2D נבחן בעזרת מודל סיכונים יחסיים על שם COX. לאחר מכן החוקרים ביצעו ניתוח-על של מחקרי עוקבה פרוספקטיביים על הסיכון הכללי של UPF ו-T2D ובחנו את איכות הראיות בעזרת מערכת ניקוד NutriGrade.

תוצאות המחקר הדגימו כי עבור העוקבות מארה"ב (5,187,678 שנות אדם; n=19,503 מקרים חדשים של סוכרת סוג 2), יחס הסיכונים עבור התפתחות T2D, בהשוואה בין חמישונים מנוגדים של צריכה כוללת של UPF (אחוז של גרמים/יום), עמד על 1.46 (רווח בר-סמך של 95%, 1.39-1.54).

נמצאה שונות בין מוצרים מעובדים מבחינת הסיכון להתפתחות סוכרת סוג 2. לחמים מעובדים, ממרחים ותוספים, שתייה ממותקת, מוצרים מן החי ומנות מוכנות נמצאו כמעלים יותר את הסיכון ל-T2D בהשוואה למזונות מעובדים אחרים.

דגנים, לחמים חומים, לחמים מדגנים מלאים, חטיפים מתוקים ומלוחים, מוצרים מבוססי פירות ומוצרי חלב וקינוחים חלביים נמצאו קשורים לסיכון נמוך יותר של התפתחות T2D.

בניתוח העל (n=415,554 נבדקים, n=21,932 מקרים של T2D) נמצא כי בכל עלייה ב-10% בסך הצריכה של UPF, ישנה עלייה של 12% בסיכון לסוכרת (רווח בר-סמך של 95%, 10-13). לפי NutriGrade, הקשר המוצג נתמך על ידי ראיות באיכות גבוהה.

מסקנת החוקרים היתה כי ניתוח-על באיכות גבוהה מדגים את הקשר בין צריכה כוללת של UPF לבין העלייה בסיכון להתפתחות T2D. עם זאת, חשוב לציין כי ישנן קבוצות של UPF שמקושרות לסיכון נמוך יותר, על פי ניתוח הנתונים מעוקבות מארה"ב.

נושאים קשורים:  מזונות אולטרא-מעובדים,  סוכרת סוג 2,  ניתוח על,  סוגי מזון,  סיכון,  מחקרים
תגובות
 
האחריות הבלעדית לתוכנן של תגובות שיפורסמו על ידי משתמשי האתר, תחול על המפרסם ועליו בלבד. על המגיבים להימנע מלכלול בתגובות תוכן פוגעני או כל תוכן אחר, שיש בו משום פגיעה או הפרת זכויות של גורם כלשהו