רגורגיטציה טריקוספידלית 23.01.2024

רגורגיטציה טריקוספידלית: יתרונות צנתור המסתם הטריקוספידלי

תוצאות מחקר מצביעות על כך שתיקון טריקוספידלי צנתורי קצה-לקצה (T-TEER) שיפר את המצב הבריאותי בחולים עם רגורגיטציה טריקוספידלית חמורה בהשוואה לטיפול רפואי בלבד

צנתור לב. אילוסטרציה

במחקר שממצאיו פורסמו בכתב העת Journal of the American College of Cardiology, החוקרים ביקשו לבחון את היתרונות במצב הבריאותי של חולים שעברו תיקון טריקוספידלי צתנורי קצה-לקצה (T-TEER) כחלק ממחקר TRILUMINATE Pivotalי(Trial to Evaluate Cardiovascular Outcomes in Patients Treated with the Tricuspid Valve Repair System Pivotal).

החוקרים חילקו חולים עם רגורגיטציה טריקוספידלית חמורה באופן אקראי לשתי קבוצות של 175 משתתפים - קבוצה של חולים שעברו טיפול עם שיטת T-TEER וקבוצה שנייה שעברה טיפול רפואי אחר.

החוקרים העריכו את מצב הבריאותי של המשתתפים בקו הבסיס ושוב ב-1, 6 ו-12 חודשים בעזרת שאלון הקרדיומיופתיה של קנזס סיטי) (KCCQ) טווח 0-100; גבוה יותר = טוב יותר). התוצאות הושוו בין קבוצות הטיפול באמצעות רגרסיה ליניארית של השפעות מעורבות. הערכת Alive and Well הוגדר כציון סיכום כולל של KCCQ של מעל או שווה ל60 וללא ירידה מהבסיס של יותר מ-10 נקודות לאחר שנה.

תוצאות המחקר הדגימו כי בהשוואה לטיפול רפואי אחר, T- TEER שיפר באופן משמעותי את מצב הבריאותי לאחר חודש (הפרש ממוצע בין קבוצות בציון הסיכום הכולל של KCCQ 9.4 נקודות; רווח בר סמך 5.3-13.4 נקודות), עם שיפור נוסף קטן לאחר שנה, הפרש ממוצע בין קבוצות בציון הסיכום הכולל של KCCQי10.4 נקודות; רווח בר סמך 6.3-14.6 נקודות).

מטופלי T-TEER היו בעלי סיכוי גבוה יותר להיות בחיים ובריאים לאחר שנה (T-TEER לעומת טיפול רפואי: 74.8% לעומת 45.9%; P < 0.001), עם מספר נדרש לטיפול (number to treat) של 3.5.

ניתוחי אינטראקציה הוכיחו שהתועלת של T-TEER פחתה ככל שהציון הכולל של KCCQ עלה .(Pint < 0.001) ניתוחים גישתיים הראו כי ניתן להסביר חלק ניכר מהתועלת במצב הבריאותי של T-TEER על ידי הפחתת הרגורגיטציה הטריקוספידלית וכי שיפור במצב הבריאותי לאחר T-TEER נמצא בקורלציה הדוקה עם תמותה מופחתת בשנה וירידה באשפוזים על רקע אי ספיקת לב.

לסיכום, שימוש ב-T-TEER עם מערכת TriClip הביא לשיפור משמעותי במצב הבריאותי ומתמשך בחולים עם רגורגיטציה טריקוספידלית חמורה בהשוואה לטיפול רפואי בלבד.

מקור:

Arnold SV, Goates S, Sorajja P, Adams DH, von Bardeleben RS, Kapadia SR, Cohen DJ; TRILUMINATE Pivotal Trial Investigators. Health Status After Transcatheter Tricuspid-Valve Repair in Patients With Severe Tricuspid Regurgitation. J Am Coll Cardiol. 2024 Jan 2;83(1):1-13. doi: 10.1016/j.jacc.2023.10.008. Epub 2023 Oct 26. PMID: 37898329.

נושאים קשורים:  תיקון טריקוספידלי צנתורי קצה-לקצה,  רגורגיטציה טריקוספידלית חמורה,  מצב בריאותי,  מחקרים
תגובות
 
האחריות הבלעדית לתוכנן של תגובות שיפורסמו על ידי משתמשי האתר, תחול על המפרסם ועליו בלבד. על המגיבים להימנע מלכלול בתגובות תוכן פוגעני או כל תוכן אחר, שיש בו משום פגיעה או הפרת זכויות של גורם כלשהו