פסוריאזיס גניטלי 31.03.2024

יעילות ובטיחות אפרמילסט בפסוריאזיס באיברי המין

תוצאות מחקר DISCREET: יעילות ובטיחות אפרמילסט 30 מ"ג פעמיים ביום בחולים עם פסוריאזיס גניטלי בינוני עד חמור

אפרמילאסט, תרופה לפסוריאזיס. אילוסטרציה

פסוריאזיס באיברי המין נפוץ מאוד בקרב חולי פסוריאזיס אך יש לו אפשרויות טיפול מוגבלות. אפרמילסט הוא מעכב פוספודיאסטראז 4 ייחודי בעל אימונומודולציה אוראלי המאושר לטיפול בפסוריאזיס. במחקר שפורסם בכתב העת Journal of the American Academy of Dermatology, החוקרים ביקשו להעריך את היעילות והבטיחות של אפרמילסט 30 מ"ג פעמיים ביום בחולים עם פסוריאזיס באיברי המין.

במחקר DISCREET, שהוא מחקר שלב 3, אקראי, כפול סמיות, מבוקר פלצבו (NCT03777436), החוקרים חילקו באקראי חולים עם פסוריאזיס גניטלי בינוני עד חמור (שרובד לפי שטח גוף מושפע <10% או ≥10%) לקבוצת אפרמילסט או קבוצת פלצבו עבור תקופה של 16 שבועות, ולאחריה הארכה עם אפרמילסט. התוצאות שהוצגו הן משבוע 16.

החולים חולקו באקראי לקבוצת אפרמילסט (n=143) או קבוצת ופלצבו (n=146). תוצאות הדגימו כי בשבוע 16, 39.6% ו-19.5% מחולי אפרמילאסט ופלצבו, בהתאמה, השיגו הערכה בינונית בסולם Physician Global Assessment of Genitalia (תוצא ראשוני; ציון של 0/1, ירידה של ≥2 נקודות). ההבדל בטיפול היה מובהק (20.1%, P = .0003).

בנוסף, החוקרים ראו שיפורים בסימנים ובתסמינים של איברי המין, במעורבות העור ובאיכות החיים. תופעות לוואי שכיחות שנוצרו בטיפול היו שלשולים, כאבי ראש, בחילות ודלקת באף.

לסיכום, טיפול עם אפרמילסט הראה שיפור בסימנים, סימפטומים, חומרה ואיכות חיים בחולים עם פסוריאזיס גניטלי.

מקור:

Efficacy and safety of apremilast in patients with moderate-to-severe genital psoriasis: Results from DISCREET, a phase 3 randomized, double-blind, placebo-controlled trial. Joseph F. Merola, Lawrence Charles Parish, Lyn Guenther et al. Journal of the American Academy of Dermatology March 2024

נושאים קשורים:  אפרמילאסט,  יעילות של תרופה,  בטיחות של תרופה,  פסוריאזיס גניטלי,  איכות חיים
תגובות
 
האחריות הבלעדית לתוכנן של תגובות שיפורסמו על ידי משתמשי האתר, תחול על המפרסם ועליו בלבד. על המגיבים להימנע מלכלול בתגובות תוכן פוגעני או כל תוכן אחר, שיש בו משום פגיעה או הפרת זכויות של גורם כלשהו